Kiedy: 29.05. 2021
Start: 11,00 zawodników
Transmisja na żywo: publiczność o godzinie 11:30
Gdzie: Online

Przedmowa i uzasadnienie

Konkurs ten tworzony jest w oparciu o dzisiejsze czasy i przepisy rządowe, które nie pozwalają nam konkurować i wspierać tę dziedzinę. Dlatego internetowy konkurs fryzjerski jest jedynym sposobem i środkiem promocji tego rzemiosła, promowania psychologicznej strony fryzjerów / fryzjerów, którzy przez rok byli bez swojej ulubionej pracy i pracy.

Wprowadzenie

Barber Battle Stream to konkurs, w którym odbywa się streaming online z udziałem jury, uczestnika konkursu, komentatora i zarejestrowanej publiczności, którzy mogą bezpłatnie oglądać całą transmisję na żywo na stronie www.barberbattle.pl
Konkurs jest podzielony na trzy kategorie, a mianowicie kategorię kobiet Barber Ladies, kategorię męską Barber i kategorię Fast fade, która jest wspólna dla mężczyzn i kobiet i opiera się na szybkości wykonywania fado.

Konkurs jest ograniczony wiekiem od 15+. Opłata rejestracyjna obejmuje bilet e-mail, który zawodnik okaże na początku wpisu na żywo oraz link do bramki internetowej, która będzie ważna tylko w dniu zawodów.

Instrukcje udanej transmisji na żywo

Rejestrując się w konkursie, zgadzasz się zapewnić i postępować zgodnie z kolejnymi instrukcjami.

 

1. Przestrzeń, wyposażenie, narzędzia fryzjerskie i zastosowanie produktów

Miejsce, w którym zawodnik wycina swój model, czyli na zdjęciu z telefonu komórkowego lub kamery internetowej, będzie uporządkowane. W przestrzeni znajdzie się krzesło, fotel fryzjerski dla modelki, stół do przechowywania przedmiotów roboczych i lustro, jeśli będzie to konieczne do pracy. Zalecamy konkurowanie tam, gdzie jesteś przyzwyczajony do cięcia.

Cały sprzęt musi być dostarczony przez zawodnika i musi być gotowy przed rozpoczęciem zawodów. Elektronarzędzie, którego będzie używał do tworzenia włosów, musi być gotowe na miejscu i, jeśli to konieczne, podłączone do sieci elektrycznej. (Podczas zawodów zabrania się pozostawiania kamery w jakimkolwiek celu, tj. Także ze względu na podłączenie narzędzi do sieci elektrycznej.)
Konkurenci zapewnią sobie kosmetyki do włosów dowolnej marki. Podczas zawodów zabronione jest udostępnianie sprzętu, narzędzi i produktów osobom spoza modelu. Spraye kolorowe, stylizacje piankowe, spraye koloryzujące i proszki w stylu Topik są zabronione we wszystkich kategoriach zawodów.

 

Zawodnicy muszą mieć własne:

· Maszyny

· Nożyce

· Suszarka do włosów

· Brzytwy

· Grzebienie / szczotki

· Płaszcz przeciwdeszczowy

· Produkty do stylizacji

 

2. Sprzęt fotograficzny i jakość sygnału wifi

Aby zapewnić stały, wysokiej jakości transfer danych do jury i widza, konieczne jest zapewnienie szybkiego sygnału internetowego z minimalną prędkością nagrywania 50g oraz aparatu fotograficznego naładowanego lub podłączonego do sieci. Aparat może mieć postać telefonu komórkowego lub GOpro, kamery internetowej, ale aparat musi mieć minimalną rozdzielczość obiektywu 1280 x 720 pikseli.
Jeśli zawodnik nie zapewni jakości transmisji obrazu lub obraz jest niestabilny, zostaje zdyskwalifikowany z zawodów. Uwzględnia się małą tolerancję warunków pogodowych lub zły sygnał od dostawcy Internetu.
Zawodnicy muszą nagrywać i transmitować ścieżki wideo i audio. Nie jest to warunek i konieczność posiadania jakichkolwiek zewnętrznych mikrofonów lub pilotów. Komunikacja z uczestnikiem odbędzie się podczas wstępnego testu transferowego, a podczas tworzenia fryzury jury lub komentator może zadawać pytania i pytania dotyczące pracy i tworzenia fryzury zawodniczki. W czasie trwania konkursu uczestnik zostanie nagrany i wyemitowany przed jury i widzem, w szczególności tylko obraz, który zostanie uzupełniony naszym utworem muzycznym, spełniającym prawa autorskie do nadawania nośników audio zgodnie z ustawą paragraf-13 . ust-2.
Sprzęt do odbioru i nadawania dźwięku musi być włączony przez zawodnika przez cały czas trwania zawodów. Dźwięk w pomieszczeniu z innego nadajnika, np. Radia lub innego odtwarzacza audio, nie może być zbyt głośny, aby nie rozpraszał uwagi w przypadku pytania komentatora i jury podczas konkursu.

 

Test sygnału internetowego

Przed rozpoczęciem transmisji na żywo zawodnik powinien przetestować siłę sygnału internetowego, aby spełnić limit udanej transmisji na żywo.
Procedura testu siły sygnału:
Wprowadź jeden z poniższych linków do wyszukiwarki internetowej i po otwarciu naciśnij START TEST, START POMIAR.

 

Spinki do mankietów:

https://www.dsl.cz/mereni-rychlosti

https://rychlost.cz/

 

3. Instalacja sprzętu kamerowego

Montaż i instalacja aparatu fotograficznego, telefonu komórkowego lub GOpro, kamera internetowa zostanie wykonana przez zawodnika przed startem w swojej kategorii konkursowej.
Aparat fotograficzny najlepiej będzie zamocować do statywu, statywu lub innego produktu trzymając aparat w określonym przez nas kierunku i pod kątem widzenia aparatu.

Stojak z aparatem zostanie ustawiony przed krzesłem lub fotelem fryzjerskim w takiej odległości, aby obraz uchwycił połowę ciała modelki od klatki piersiowej w kierunku głowy i jednocześnie oddał zawodnika
w pół figury od talii do głowy. Kamera musi transmitować przez cały czas trwania zawodów obraz, który nie zostanie przysłonięty przez plecy lub ciało innej osoby. Obraz z kamery musi być taki sam od początku testu, a kamery nie wolno umieszczać w miejscu, w którym sprzęt kamery może spaść lub drgać. Zalecamy zawodnikom wycinanie lub regulację modelu od przodu w celu uzyskania fotela fryzjerskiego lub fryzjerskiego do manipulacji i obracania fotela o 360 stopni, unikając w ten sposób cieniowania transmitowanego obrazu z wyposażenia aparatu i tym samym możliwej dyskwalifikacji.

Stojak na aparat lub statyw należy ustawić na miejscu tak, aby nie wiązał zawodnika podczas jego tworzenia. Odległość od podłokietnika powinna wynosić około 2 m, w zależności od jakości obiektywu aparatu. Dla łatwiejszej i poprawnej instalacji sprzętu kamery wyraźnie pokazaliśmy procedurę, zasięg i wynikowy obraz transmisji poniżej na zdjęciach.

 

4. Ostateczna manipulacja aparatem

Zawodnicy odkładają wszystkie narzędzia pracy i kosmetyki do włosów po ukończeniu fryzury i jednocześnie wygaśnięciu. Modelka powinna być wyczyszczona po wyznaczonym czasie bez obciętych włosów na ciele i twarzy, a także pozbawiona fryzury. Zawodnik zostanie zasygnalizowany za pomocą syreny na 10 sekund przed końcem przerwy. Obowiązkiem zawodnika jest pozostawienie wszelkich czynności modelowi po sygnale dźwiękowym i przygotowanie się do ostatecznej prezentacji jego fryzury.

Ostateczna prezentacja odbędzie się dopiero po wezwaniu komentatora, może wystąpić opóźnienie czasowe
ze względu na liczbę konkurentów. Zapraszając komentatora na finałową prezentację swojej fryzury, uczestnik przygotowuje swój sprzęt fotograficzny tak, aby można było nim manipulować. Zdejmuje więc aparat ze statywu lub statywu i przygotowuje się do ominięcia go
z bliższego kąta twojego modelu. Na zaproszenie komentatora, zawodnik obejdzie swój model o 360 stopni powolnym krokiem, od bliższego do szczegółowego punktu widzenia. Możliwe, że zawodnik powtórzy ten krok w celu uzyskania prawidłowej oceny położników. Uczestnicy mogą również zostać poproszeni przez jury lub komentatora o zbliżenie się do punktu lub linii fryzury. Po zakończeniu zawodnik zrobi zdjęcie swojego modelu telefonem komórkowym lub aparatem pod pokazanymi poniżej kątami i prześle dokumentację wykonanego zdjęcia na poniższy e-mail lub wstawi link, który będzie działał w dniu zawodów.

Prawidłowy kąt przesyłanego obrazu z urządzenia kamery

Prawidłowy kąt końcowej dokumentacji fotograficznej przesłanej zawodnikom

1/9

Ogólne warunki zawodów Barber Battle Stream

 • Warunkiem rejestracji i dostępu do bramki internetowej Barber Battle TV Live jest uiszczenie opłaty / opłat rejestracyjnych.

 • Dostęp do strony internetowej BarberBattle TV Live (zawodnik i modelka) będzie możliwy od godziny 10:30 na podstawie wyżej wymienionego kroku.

 • Zawodnik wydrukuje lub przygotuje bilet na swoim telefonie komórkowym przed wejściem do bramki internetowej, aby sprawdzić się numerem biletu, który znajduje się na bilecie w prawym górnym rogu.

 • Zawodnik zobowiązany jest do okazania dowodu osobistego.

 • Zawodnicy muszą przestrzegać harmonogramu startowego przed startem w swojej kategorii zawodów, ze względu na startowy test transmisji dźwięku i jakości obrazu.

 • Model konkurencji nie może mieć wcześniej przygotowanego cięcia. Przed zawodami nie wolno przycinać ani kształtować włosów. Podczas zawodów musi być obcięta co najmniej ½ długości włosów.

 • Zawodnik musi pokazać zmianę fryzury. Włosy modelki zostaną ocenione przed strzyżeniem lub podczas rejestracji i późniejszego wstępnego testu transferu. Naruszenie tej zasady może być przyczyną dyskwalifikacji z zawodów.

 • Jeżeli zawodnik przegapi start w swojej kategorii konkursowej, traci miejsce w zawodach wraz z wpisowym.

 • Wszyscy zawodnicy mają określony czas i specyfikacje cięcia zgodnie ze swoją kategorią, które są wymienione w warunkach konkurencji. Jury oceni od 1 do 10 punktów w systemie punktowym. 1 (najmniej) 10 (najwięcej) punktów. Jeśli ta sama liczba punktów jest w tej samej kategorii, jury wspólnie zadecyduje o głównym zwycięzcy.

 • Wyniki jury zostaną podane do publicznej wiadomości, ale tylko trzy pierwsze miejsca. Pozostałe wyniki będą udostępnione tylko zawodnikom następnego dnia na stronie www.barberbattle.cz na stronie chronionej hasłem. Hasło zostanie wysłane na Twój adres e-mail podany podczas rejestracji.

 • Uczestnik zgadza się, że on i jego model będą publikowani w sieciach społecznościowych i na stronach internetowych, a także zgadza się na ciągłe nagrywanie, zarówno ich ścieżki audio, jak i wideo przesyłane z jego sprzętu fotograficznego.

 • Organizator Barber Battle sro zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany warunków konkursu i godziny rozpoczęcia zawodów

Zasady kategorii konkursowych

Barber Battle Stream to zawody w trzech kategoriach, które są ograniczone ilością zarejestrowanych zawodników oraz czasem trwania kategorii zawodów.
Ladies Barber 45 min - kategoria konkursowa tylko dla kobiet.

Men Barber 45 min - kategoria konkursowa tylko dla mężczyzn.
Fast Fade 20 min - kategoria konkursowa dla kobiet i mężczyzn.

1. Ladies Barber 45 min (Fryzjer damski)

Wszyscy zawodnicy mają 45 minut na stworzenie klasycznego męskiego stylu. Ta kategoria jest oznaczona przez Combover, Pomps, Tapers, Part i Comps, itp. Zabrania się używania jakiejkolwiek formy farby do włosów!
Ocenia się:

 • Technika pracy nożyczkami i maszynkami do golenia

 • Czystość pracy

 • Kreatywność Barbera

 • Najlepsza stylizacja

2. Man Barber 45 min (Fryzjer męski)

Wszyscy zawodnicy mają 45 minut na stworzenie klasycznego męskiego stylu. Ta kategoria jest oznaczona przez Combover, Pomps, Tapers, Part i Comps, itp. Zabrania się używania jakiejkolwiek formy farby do włosów!
Ocenia się:

 • Technika pracy nożyczkami i maszynkami do golenia

 • Czystość pracy

 • Kreatywność Barbera

 • Najlepsza stylizacja

 

3. Fast Fade 20 min (Szybkie zanikanie)

Wszyscy zawodnicy mają 20 minut na szybkie zanikanie. Każdy model musi mieć włosy o długości większej niż 6 mm na czubku głowy. Nie wolno obcinać bioder. Zabrania się używania jakiejkolwiek formy farby do włosów! Linie, kontury nie mogą być wcześniej przygotowane.

Ocenia się:

 • Czystość zanika

 • Profesjonalizm fryzjera

 • Szybkość wykonania

 • Ostateczny wygląd

 

Autor pravidel a textu: B.A. Robert Kellner Dr.h.c.

Korekce textu: Mgr. Brigitta Georgiev, MBA

Fotodokumentace: Bohumil Kubesa